NOVINKY & AKCE

Všechny novinky & akce

NEWSLETTER

Kompletní diagnostika vlasů

Snaha o dosažení vysněného účesu dává vlasům pořádně zabrat.

Působení tepla fénů, vlasových žehliček a nejrůznější chemie se mnohdy podepíše na kvalitě vlasů. Zejména je to barvení a odbarvování, které vlasy vysušuje a poškozuje a nemalou roli hraje i životní prostředí. Velmi často bývá s kvalitou vlasů spojován i stav vlasové pokožky. Postupem času jsme se od různých olejů, lektvarů, mastiček a vodiček dopracovali až ke kosmetice, která umí řešit mnohé potíže s vlasy a pokožkou.

Mikro-kamera zvětší vlas zhruba 100 krát a tím zjistí stav vlasové pokožky a míru poškození kutikuly. Zdravá vlasová pokožka je optimální pro růst krásných, silných a zdravých vlasů. Ani jemné a přirozené šupinky nemusí znamenat žádný problém. Citlivá vlasová pokožka je na povrchu viditelně zarudlá. Čím více je zarudnutí patrné, tím více podrážděná a citlivá je vlasová pokožka.Diagnostika vlasů, Bezručova 16, Plzeň. 775 123 527

Suché lupy viditelné na vlasové pokožce představují vrstvy kožní rohovky různých velikostí. Tyto lupy mohou být jemné a jednoduše odpadávat, pokud jsou lupy suché.Suché lupy mohou pocházet z podráždění vlasové pokožky. Mastné lupy jsou také viditelné na vlasové pokožce. Na rozdíl od suchých jsou mastné lupy tlustší, lesklé a lepkavé.

Mastná vlasová pokožka se leskne v důsledku nadměrné produkce kožního mazu. Tento jev lze snadno vidět pouhým okem, ale kamera pomáhá kadeřníkovi vysvětlit problém zákaznici a nabídnout vhodná řešení.

Po absolvování diagnostiky vlasů kamerou nám odborně proškolená kadeřnice zjistila, že vlasová pokožka klientky je suchá až přesušená, díky čemuž se na pokožce vytváří suché lupy. Střední délky vlasů jsou pevnější, hladší, tím pádem jsou vitálnější a vypadají zdravěji, naopak konečné délky vlasů jsou díky zásahu barvení ve špičkách oslabené, křehké a lámavé.  Kadeřnice na základě této diagnostiky doporučila klientce šampon na pokožku se suchými lupy (1. krokem je vyřešit stávající problém pokožky), pak hedvábnou péči na dlouhé vlasy a nakonec speciální olejíčky na uhlazení roztřepených konečků.

Díky odbornému přístupu a diagnostice vlasů ušetřila kadeřnice klientce spoustu peněz za bezhlavé nakupování sice kvalitních vlasových přípravků, ale naprosto neodpovídajících její vlasové pokožce a vlasům.